ul Romualda Traugutta 40, Grodzisk Mazowiecki +48 539 018 554 biuro@feniks-recykling.eu

  • Home
  • Konkurs „Ekologiczni sąsiedzi – przygoda z Feniksem” – podsumowanie pierwszych etapów

„Ekologiczni sąsiedzi – przygoda z Feniksem” to tytuł wieloetapowych konkursów, które adresujemy do szkół podstawowych w gminach Kowiesy i Baranów. W twórczych zmaganiach biorą udział uczniowie:

  • klas I-IV szkoły podstawowej w Kowiesach,
  • klas IV-VII szkół podstawowych w Baranowie, Bożej Woli, Golach i Kaskach.

Konkurs potrwa do 30 kwietnia 2024 r.

Stawka w grze jest wysoka. Po zakończeniu wszystkich etapów konkursu najlepszą klasę z każdej ze szkół nagrodzimy czekiem w wysokości 5 000 zł!

W październiku młodsi uczestnicy mieli za zadanie przygotować plakat ekologiczny prezentujący prawidłowe postawy wobec środowiska przyrodniczego oraz sposoby dbania o naszą wspólną planetę. Starsi natomiast – gazetki ścienne na temat zasad segregacji odpadów.

Listopad w gminie Kowiesy upłynął pod znakiem konkursu literackiego pt. „Segregujesz – świat ratujesz”. Poszukiwaliśmy tu najciekawszego hasła promującego segregację śmieci. W gminie Baranów z kolei trwał konkurs na krzyżówkę o tematyce proekologicznej.

Z początkiem grudnia weszliśmy w trzeci etap zmagań – bez wątpienia niełatwy. Młodszych uczniów zaprosiliśmy do przygotowania przedstawienia teatralnego osnutego wokół tematyki ochrony środowiska. Starszych – do wykonania oryginalnej ozdoby choinkowej z naturalnych materiałów oraz surowców wtórnych.

Konkurs teatralny potrwa przez cały styczeń, natomiast krótko po nowym roku będziemy mogli zaprezentować najciekawsze propozycje ozdób świątecznych. Sami nie możemy doczekać się rezultatów!

 

Zdjęcia wykonane przez opiekunów konkursu