biuro@feniks-recykling.eu ul Romualda Traugutta 40, Grodzisk Mazowiecki +48 539 018 554

WasteTracker

WasteTracker: Mniej odpadów, więcej zysków!

WasteTracker to rozwiązanie, które wykorzystuje technologię RFID do precyzyjnej identyfikacji i śledzenia odpadów w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu w skuteczny oraz łatwy sposób można zmniejszyć ilość odpadów powstających w przedsiębiorstwie.

Jak działa WasteTracker?

System opiera się na:

·         Wagach z antenami RFID do precyzyjnego pomiaru wagi odpadów i ich identyfikacji.

·         Tagach RFID umieszczonych na pojemnikach z odpadami, zawierających informacje o rodzaju odpadu i miejscu jego pochodzenia.

·         Aplikacji systemowej do gromadzenia i analizy danych o odpadach.

Po umieszczeniu otagowanego pojemnika na wadze, dane o rodzaju, wadze, dacie i miejscu pochodzenia odpadu są automatycznie przesyłane do aplikacji. Dostęp do tych informacji w czasie rzeczywistym umożliwia:

                    Precyzyjna identyfikacja źródeł odpadów w czasie rzeczywistym. System WasteTracker wskazuje, skąd konkretnie pochodzą dane odpady, co umożliwia identyfikację obszarów problemowych i trafne ukierunkowanie dalszych działań.

                    Szybka reakcja na problemy i wdrażanie działań naprawczych. Bieżący monitoring ilości odpadów pozwala na szybką identyfikację oraz eliminację źródeł nadmiernej produkcji odpadów.

                    Łatwa analiza trendów i ocena efektywności działań redukcyjnych. System WasteTracker gromadzi dane o ilości i rodzaju odpadów generowanych w różnych okresach, co pozwala na analizę trendów oraz ocenę efektywności podejmowanych działań redukcyjnych.

                    Oszczędności finansowe i pozytywny wpływ na środowisko. Redukcja ilości odpadów przekłada się na bezpośrednie oszczędności – ograniczenie kosztów utylizacji.

                    Tworzenie wizerunku firmy jako odpowiedzialnego przedsiębiorcy. Wdrażanie zasad GOZ oraz stosowanie nowoczesnych technologii do monitorowania i redukcji odpadów buduje pozytywny wizerunek firmy dbającej o odpowiedzialne wykorzystanie zasobów środowiska.

 

Aby dowiedzieć się wiecej, skontaktuj się poprzez mail wt@feniks-recykling.eu, by poznać szczegóły i możliwości instalacji w swoim przedsiębiorstwie.