ul Romualda Traugutta 40, Grodzisk Mazowiecki +48 539 018 554 biuro@feniks-recykling.eu

  • Home
  • Konkurs „Ekologiczni sąsiedzi – przygoda z Feniksem” – podsumowanie kolejnych etapów
W wieloetapowych konkursach „Ekologiczni sąsiedzi – przygoda z Feniksem” zakończyły się kolejne etapy zmagań! Kto okazał się najlepszy?
Uczniowie klas I-IV ze szkoły podstawowej w Kowiesach mieli za zadanie przygotować gazetkę ścienną nt. segregacji odpadów. Tu pierwsze miejsce zajęła klasa III. Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie klas IV-VII ze szkół podstawowych w Baranowie, Bożej Woli, Golach i Kaskach przygotowywali gry o tematyce ekologicznej, w dodatku wykonane z surowców wtórnych.
Najlepsze okazały się:
· klasa IV ze szkoły w Baranowie
· klasa VII ze szkoły w Bożej Woli
· klasa V ze szkoły w Golach
· klasa IV ze szkoły w Kaskach.
Już teraz czekamy na kolejny etap. Zadaniem dla uczniów z Kowies będzie przygotowanie pokazu mody ekologicznej – wykonanie stroju, nakrycia głowy albo biżuterii z surowców wtórnych lub naturalnych. To już ich ostatnia odsłona tych zmagań.
Z kolei w przedostatnim etapie konkursu dla pozostałych szkół tematem stanie się „Eko-komiks”, ilustrujący zachowanie proekologiczne w życiu codziennym w domu i najbliższym otoczeniu – np. segregacja śmieci, kompostowanie odpadów, oszczędzanie wody lub prądu, zagospodarowanie deszczówki. Nie możemy się doczekać rezultatów!
Zdjęcia wykonane przez opiekunów konkursu
  .
.
.