ul Romualda Traugutta 40, Grodzisk Mazowiecki +48 539 018 554 biuro@feniks-recykling.eu

  • Home
  • Konferencja „Gospodarowanie odpadami w przedsiębiorstwie”

Andrzej Kopeć, prezes zarządu Feniks Recykling, wziął udział w konferencji „Gospodarowanie odpadami w przedsiębiorstwie”, zorganizowanej przez Puls Biznesu.

Uczestniczył w panelu poświęconym wyzwaniom, jakie wiążą się ze zrównoważonym rozwojem firmy w kontekście odpadów. Tłem są nowe wymogi tzw. dyrektywy opakowaniowej. Regulacja ma przede wszystkim pomóc w ograniczeniu powstawania odpadów, zwiększeniu udziału opakowań nadających się do ponownego użycia oraz podniesieniu poziomu realizowanego recyklingu.

  • Ekspert zwrócił uwagę na marketingowy wymiar rozwoju opakowań, służących obecnie nie tylko zabezpieczeniu produktu, ale też promowaniu go – m.in. zaakcentowaniu na sklepowej półce i pozycjonowaniu w świadomości odbiorców.
  • Wynika stąd potrzeba oswojenia odbiorców z nową, bardziej ekologiczną, często więc skromniejszą formą opakowań – a z czasem także z formułą napełniania własnych butelek, słoików czy pudełek.
  • Niezbędna jest też redefinicja założeń marketingowych ogromnej grupy producentów, m.in. tych, którzy korzystają z popularnych kartonów na mleko czy soki – trudnych do recyklingowania.

 

Dziękujemy za zaproszenie do debaty, a Alicji Bieszyńskiej i Konradowi Nowakowskiemu za owocną dyskusję!