Ekologiczni sąsiedzi – przygoda z Feniksem

W piątek 2 czerwca 2017 roku na terenie Zespołu Szkól im. Orła Białego w Kaskach odbył się Gminny Dzień Dziecka.
Wśród wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych miało miejsce podsumowanie projektu edukacyjnego „ Ekologiczni sąsiedzi - przygoda z Feniksem”.
Od listopada 2016 roku uczniowie kl. I-VI Szkoły Podstawowej  w Kaskach realizowali kolejne zadania w projekcie edukacyjnym.
Należało do nich:
- wykonanie ekologicznej Marzanny;
- wykonanie palmy i stroika wielkanocnego;
- test wiedzy ekologicznej;
- napisanie hasła/rymowanki dotyczącej recyklingu;
- wykonanie plakatu (kl. I-III) oraz gazetki edukacyjnej dotyczącej segregowania odpadów;
- zbudowanie makiety "Moja czysta miejscowość";
- skonstruowanie rzeźby z odpadów;
- zaprojektowanie kreacji na pokaz "śmieciowej mody";
- zbiórka makulatury.

Ponadto odbywały się zajęcia dotyczące ochrony przyrody w najbliższej okolicy jak i na terenie całego kraju, przeprowadzano doświadczenia pozwalające wykryć  zanieczyszczenia wód, powietrza i gleby oraz ćwiczono umiejętność segregowania odpadów w praktyce.
Wszystkie te zadania zostały ocenione i podsumowane 19 maja 2017 roku na imprezie pod hasłem "Eko-maraton z Feniksem" przygotowanej przez p. Elżbietę Chaber.
Oprócz Pokazu Mody Śmiecioland, wystawy rzeźb, makiet i plakatów odbył się także ekologiczny tor przeszkód, podczas którego uczniowie wykazali się umiejętnością segregowania odpadów, łowienia śmieci, rzucania śmieciami do kosza, pokonali slalom śmieciozbieraczy i grali w ekologiczne kręgle.

Nagrodę główną zdobyła II klasa podstawowa.
Symbolicznego przekazania czeku na ręce wychowawczyni dokonał Andrzej Kopeć – Prezes Zarządu Feniks Recykling Sp. z o.o.

20170602_150059

20170602_140857
20170602_141155