usługi

Niszczenie odpadów produktów

Niszczenie odpadów produktów to jeden z etapów właściwego ich przygotowania do ponownego przetworzenia w procesach odzysku, w tym recyklingu materiałowego.

Posiadamy 2 zakłady niszczenia odpadów:

W Kaskach na terenie województwa mazowieckiego, gdzie trafiają odpady spożywcze, które po rozpakowaniu są przekazywane do odzysku biologicznego oraz odpady chemii gospodarczej i kosmetyki, które po rozpaku zagospodarowywane są w procesach odzysku materiałowgo. Mamy tu 5 ciągów technologicznych: rozpak odpadów w słoikach, rozpak odpadów suchych, rozpak odpadów płynnych, rozpak odpadów w butelkach szklanych i rozpak odpadów chemii gospodarczej.

Rodzaje niszczonych odpadów to:

Dżemy, konfitury;
Chipsy, słodycze (wyroby czekoladowe, cukierki, ciastka), przekąski (paluszki, orzeszki), płatki zbożowe;
Napoje (soki, woda, napoje gazowane i energetyzujące);
Kosmetyki (kremy, szampony, balsamy, toniki, płyny do płukania ust);
Chemia gospodarcza (proszki, płyny, tabletki do zmywarek).

W Boleszynie na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, gdzie niszczymy odpady, które po rozpakowaniu są zagospodarowywane w biogazowni. Są to głównie produkty spożywcze pochodzenia zwierzęcego kat.3 weterynaryjnej, zwroty przeterminowanych produktów z centrów logistycznych i sieci handlowych, a także produkty wadliwe nie nadające się do spożycia pochodzące z zakładów produkujących żywność. Posiadamy wszystkie niezbędne pozwolenia do prowadzenia zakładu pośredniego kat.3 weterynaryjnej. Zakład nasz jest pod stałym nadzorem służb weterynaryjnych.

Rodzaje niszczonych odpadów to:

Owoce i warzywa;
Produkty mleczne (jogurty, sery, masła, serwatka itp.);
Produkty mięsne i rybne (konserwy, wędliny , dania gotowe);
Produkty piekarnicze (pieczywo, pizza, tortilla);
Przyprawy, musztardy, ketchupy, majonezy, sosy.

Oba zakłady niszczenia odpadów w Kaskach i w Boleszynie  są monitorowane za pomocą systemu kamer zainstalowanych zarówno wewnątrz pomieszczeń produkcyjnych, jak też na terenie zewnętrznym. Obraz z kamer przekazywany jest do monitora umieszczonego w budynku biurowym. Nagrywanie odbywa się przez 24h, a okres przechowywania to 3 miesiące. Tereny obu zakładów są ogrodzone, co minimalizuje możliwość dostania się osób postronnych. Ruch pieszy i kołowy (wejścia i wyjścia) prowadzony jest jedną bramą główną, co ułatwia nadzór i kontrolę nad wwożonymi i wywożonymi ładunkami oraz kontrolę osób i pojazdów.

Outsourcing - Kompleksowa gospodarka odpadami 

Prowadzimy również działania na terenie zakładów produkcyjnych u naszych klientów, gdzie w sposób  kompleksowy, przemyślany i skuteczny prowadzimy u nich  gospodarkę odpadami.

Obsługa ta obejmuje:

Analizę potrzeb Klientów i indywidulane opracowywanie rozwiązań dla każdego z nich;
Zapewnienie personelu odpowiedzialnego za pracę przy odpadach;
Wyposażenie w niezbędny sprzęt do belowania, prasowania, gromadzenia i przewożenia odpadów;
Wewnętrzna i zewnętrzna logistyka, w tym sprawdzone i ekonomicznie uzasadnione rozwiązania transportowe;
Nowatorskie, ekologiczne sposoby ostatecznego zagospodarowania odpadów;
Ciągła współpraca z pracownikami klienta (organizowanie szkoleń, akcji edukacyjnych, konkursów);
Doradztwo w zakresie prowadzenia dokumentacji i przygotowywania sprawozdawczości wynikającej z obowiązków administracyjnych;
Audyty środowiskowe przeprowadzane pod kątem wypełniania przez przedsiębiorcę wymogów środowiskowych i prawnych.

Wywóz odpadów

W trosce o właściwą jakość obsługi poszukujemy również nowatorskich rozwiązań w zakresie specjalistycznych pojemników do gromadzenia odpadów oraz rozwiązań transportowych dedykowanych do poszczególnych  rodzajów przewożonych odpadów.

Na bieżąco weryfikujemy oferty producentów pojemników do gromadzenia odpadów, jak również innowacyjne rozwiązania do belowania i prasowania odpadów, nie tylko na rynku polskim, ale również poza granicami naszego kraju.

Transport odpadów realizujemy zgodnie z naszą decyzją transportową w oparciu o własny tabor pojazdów, jak również korzystamy z usług firm transportowych wyspecjalizowanych w  specjalistyczny sprzęt do przewożenia różnego rodzaju odpadów.

Takie rozwiązania pozwalają na znaczną optymalizację kosztów i oszczędność czasu. Nas i naszych partnerów transportowych wyróżnia profesjonalizm, terminowość i elastyczne podejście do klienta.

Doradztwo

Ochrona środowiska w przedsiębiorstwie.

Ochrona środowiska w przedsiębiorstwie to oprócz gospodarki odpadami również szereg obowiązków związanych z emisjami do powietrza, gospodarką wodno - ściekową czy inne specyficzne wymagania branżowe. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, rozszerzamy zakres naszych usług o szeroko pojęte doradztwo w zakresie ochrony środowiska.

W tym zakresie oferujemy:

ewidencja i sprawozdawczość (prowadzenie pełnej ewidencji i monitoringu środowiskowego, przygotowywanie wszystkich rodzajów sprawozdań i raportów np. korzystanie ze środowiska, KOBiZE, sprawozdania odpadowe itp.);
wnioski o wydanie pozwoleń - kompleksowa obsługa w zakresie przygotowania wniosku oraz przeprowadzenia w urzędzie procesu uzyskania decyzji w zakresie np. transport, zbieranie, przetwarzanie, wytwarzanie odpadów, pozwolenia wodnoprawne, pozwolenia emisyjne, decyzje środowiskowe, pozwolenia zintegrowane;
nadzór nad systemem zarządzania środowiskiem wg normy ISO 14001 - usługa obejmuje wdrożenie systemu zarządzania, przygotowanie i uzyskanie certyfikatu oraz późniejsze jego utrzymanie;
edukacja - specjalistyczne i zindywidualizowane szkolenia z zakresu ochrony środowiska;
nadzór prawny - doraźna pomoc prawna w obszarze ochrony środowiska, reprezentowanie klienta w urzędach oraz podczas kontroli i audytów;
zindywidualizowane oprogramowanie komputerowe umożliwiające zintegrowane i kompleksowe zarządzanie w czasie rzeczywistym danymi z zakresu ochrony środowiska.