Dzień bez Samochodu – w pełni ekologicznie

W piątek 22 września w siedzibie firmy Reckitt Benckiser przedstawiciele spółki Feniks Recykling uczestniczyli w wydarzeniu, jakie zorganizowali gospodarze przy okazji Dnia Bez Samochodu. Wspólnie jeździliśmy na rowerze, który produkował prąd, a z tego prądu robiliśmy soki. Mowa tu o produkcie EnergoRower z wyciskarką wolnoobrotową do soków.

Energorower jest to urządzenie umożliwiające wytwarzanie energii elektrycznej podczas stacjonarnej jazdy na rowerze.

roz tytułu

Źródło: energorower.pl

Możliwość wyprodukowania prądu potrzebnego do wyciśnięcia soków, daje człowiekowi poczucie pełnej ekologii. Bycia jeszcze bliżej natury. A tak wygląda ów rower w rzeczywistości.

IMG_3559 (1)

Przedstawiciele obu firm ochoczo zabrali się do produkcji prądu. W końcu motywacja, jaką mieli była niezwykła. Można było niemalże jej zasmakować.

IMG_3557

Naprodukowaliśmy odpowiednią ilość prądu, żeby zacząć przetwarzać owoce. A więc niezwłocznie przystąpiliśmy do wyciskania soku, a potem bardzo szybko do degustacji.

IMG_3558

Sok był pyszny i smakował w pełni ekologicznie. Przedstawiciele Feniksa i Reckitt Benckiser czuli, że ten sok nie można porównać z żadnym innym. Wydarzenie w dniu bez samochodu w pełni się udało. Razem promujemy ekologię i zdrowie.